Prečo sa ženy tak veľmi tešia z nakupovania?

May 30, 2019

Všeobecne platnou pravdou je, že ženy nakupujú rady. Hoci sa nájdu i výnimky, každá z dám si nájde niečo, za čo rada utráca – oblečenie, doplnky, topánky, kabelky, bytové doplnky, knihy či dokonca kozmetiku alebo produkty zdravého životného štýlu. Nové veci nám dávajú možnosť cítiť sa príjemne a tiež pohľad na novinku nás vždy zahreje pri srdci.

Prečo však ženy rady nakupujú? A prečo majú radosť i zo samotného nakupovania? Ak táto činnosť patrí aj medzi Vaše obľúbené, prečítajte si náš nový blog. “Ísť so ženou nakupovať je ako ísť s čertom do pekla. Nemáš istotu kedy a či sa vrátiš.”

Motivácia pre všetky ženy

Ak sa chystáme že do svojho života pridáme nové aktivity, nakupovanie nových vecí nás motivuje. Pri spĺňaní našich novoročných predsavzatí v oblasti zdravého životného štýlu a cvičenia, pre nás môže nové oblečenie znamenať ten správny impulz, prečo sa do svojej výzvy pustiť. Rovnako počas samotného nakupovania, kedy skúšame rôzne veci od oblečenia až po nové bežecké topánky máme možnosť predstavovať si, aké úžasné bude začať cvičiť a zdolávať nové ciele. 

   

Zvýšené sebavedomie a spokojnosť

V prípade, že nás čaká náročná pracovná porada či prezentácia, nové oblečenie nám dodáva istú dávku sebavedomia, ktoré sa zároveň pretaví do nášho prejavu. Nebudeme si klamať, ale nakupovanie je pre dámy i istým druhom športu a kardia. Vidieť všetky tie úžasné novinky, s ktorými obchodné domy prichádzajú každú sezónu je pre nás nevýslovná radosť i keď si väčšinu z nich vo svojich domácnostiach nedoprajeme. Môžu však pre nás predstavovať inšpiráciu, a na ich obraz následne pretavíme niečo, čo sme si kúpili dávno a nikdy to nevyužili. 

Nezabúdajme na koníčky

Každý z nás má svoj koníček a pre väčšinu dám je to objavovať, spoznávať a inšpirovať sa prostredníctvom nákupov. Je to však rovnaká záľuba ako každá iná. Niekedy stačí prechádzka po obchodnom centre a deň je hneď krajší. A to že si domov prinesieme novú kabelku, topánky alebo len nejakú maličkosť je len čerešničkou na torte.

  

Dievčatá, ženy a dámy, nenechajte sa odradiť mužskými rečami o nakupovaní a užívajte si to naplno. Niekedy stačí prelistovať e-shop a Vaša srdcovka Vám hneď padne do oka. Inokedy prejdete aj 10 obchodov a nenájdete to pravé. Ale o tom je nakupovanie, a to patrí k nášmu životu.