13 módnych tipov, ktoré zabránia poteniu

Jun 27, 2018

zena-na-plazi

Leto so sebou prináša horúce slnečné lúče, s čím je spojený pocit tepla a potenie. Určite poznáte ten pocit, kedy by ste najradšej na sebe nemali vôbec nič. Ponúkame Vám 13 módnych trikov ako prejsť letom v pohode a s úsmevom. Ani tie najväčšie teploty pre Vás nebudú problém.

Dnešný blog venujeme letným trikom na prekonanie horúčav. Čo na seba obliecť aby pokožka dýchala a čomu sa vyhnúť. V jednoduchých 13 radách Vám zhrnieme čo nosiť, respektíve čo nenosiť v lete.

13 skvelý letných tipov pre Vás

1. Zaobstarajte si voľné oblečenie

Čím voľnejšie, tým lepšie. Verte že čím menej látky sa bude dotýkať Vášho telo, tým sa budete cítiť príjemnejšie. Pravdou je, že voľné letné maxi šaty Vás udržia vo väčšej pohode, ako upnuté šortky a obtiahnuté tričká. Koža potrebuje dýchať.

2. Tenšie spodné prádlo

Zameňte svoju klasickú podprsenku s hrubými vypchávkami, za jemné materiály a čipku. Hrubé vypchávky a tvrdé materiály môžu spôsobiť nepríjemné potenie a zapareniny.

3. Vyhnite sa priliehavým látkam

Tenké látky sú na leto skvelou voľbou, ale musia mať určitý tvar, strih prípadne švy. Určite sa Vám nebude páčiť ak sa Vám napríklad šaty budú lepiť na spotenú pokožku.

4. Oblečenie z dierkami či výrezmi

Tričká zo sieťoviny, alebo šaty s veľkým rázporkom, na pokožke budete cítiť každý vánok.

zlte-satykvetovana-bluzkabiele saty

5. Vyberajte prírodné materiály

Bavlna je určite lepšia ako polyester. Prípadne kombinované materiály sú tiež dobrou voľbou. Ľahšie odvádzajú pot a chránia Vašu pokožku pred slnečnými lúčmi.

6. Vyhýbajte sa zdobeniu

To sa netýka vzorovaných materiálov. Myslíme tým zdobenie ako rôzne koráliky, alebo kovové doplnky. Tie pritláčajú látku k telu, čo nemusí byť v lete veľmi príjemné.

7. Klobúky alebo ľahké šatky

Klobúk so širokým okrajom skvele ochráni Vašu hlavu pred slnkom. Ak nemáte klobúky v láske, noste v kabelke jemnú ľahkú šatku, ak Vás bude slnko príliš páliť, môžete si ju elegantne prehodiť cez vlasy.

8. Nepodšité oblečenie

Nenoste v lete šaty, sukne alebo saká, ktoré majú podšívku. Nie len že vytvára ešte jednu vrstvu navyše, medzi pokožkou a vzduchom, ale často sú vyrábané z umelých vlákien, v ktorých sa budete ešte viac potiť.

biele-trickoruzova-bluzkakratke-saty

9. Nechajte veľké batohy a tašky doma

Radšej sa zamerajte na menšie crossbody kabelky, ktoré sa aj lepšie hodia k letnému outfitu. Určite sa nechcete potiť, ak na chrbte máte zavesený batoh, alebo veľkú tašku po boku tela.

10. Šatky do vlasov

Ak máte dlhé vlasy, určite poznáte ten pocit, kedy sa Vám pod nimi potí celý krk. V tomto prípade je skvelé mať v kabelke šatku, ktorou si šikovne vlasy uviažete. V prípade ak chcete extra ochladenie, namočte ju do vody a priložte na krk.

11.  Zakryte svoju pokožku

Priame slnečné lúče nie len že poškodzujú Vašu pokožku, ale aj nahrievajú Vaše telo. Nebojte sa rukávov.

12. Noste svetlé farby

Tmavé farby absorbujú teplo, a preto sa môže Vaše telo prehrievať. Naopak svetlé farby ho odrážajú, čo udrží Vaše telo v pohode.

crossbody-kabelkaletne-saty-damskedamske-sandale

13. Noste minimum šperkov

Náušnice sú v poriadku, keďže sa nedotýkajú tela. Ale jemné retiazky sa lepia na pokožku, ťažké náhrdelníky môžu zachytávať jemnú látku šiat a náramky pokrývajú zápästia, ktoré sú hlavným chladiacim bodom na tele.

Dodržujte tieto malé triky a Vaše leto bude skvelé 

Leto vie byť veľmi horúce a preto je potrebné sa pred slnečnými lúčmi chrániť. Ak sa budete držať týchto pár krokov, leto si užijete na plno. Vyhnete sa tak prehriatiu organizmu alebo aj nadmrnému poteniu. Rada na záver: Noste hlavne to, čo je Vám pohodlné, žiadné módne trendy nestoja za to, aby ste sa cítili zle. 

 letne-oblecenie